fag NU12/560MA Bearing
ZWZ NU12/560MA Cylindrical Roller Bearings Details:
part number:NU12/560MA (560 x 1030 x 206) Cylindrical Roller Bearings
NU12/560MA ZWZ Payment Terms:L/C,T/T,paypal...
NU12/560MA ZWZ Inquirysales@vvbearing.com
NU12/560MA ZWZ New codeNU12/560MA
NU12/560MA ZWZ Old codeZWZ bearing
Dimensions (mm)
Inside diameter 560 mm( ID d )
Outside diameter 1030 mm( OD D )
Thickness 206 mm( T/B )
NU12/560MA ZWZ Size (mm)560 Inside diameter x 1030 Outside diameter x 206 Thickness (ID x OD x B)
NU12/560MA ZWZ Categories and SeriesZWZ Cylindrical Roller Bearings
NU12/560MA ZWZ BrandsZWZ NU12/560MA bearing or other brands
NU12/560MA ZWZ AvailabilityStock Available
NU12/560MA ZWZ Price Please send inquiry to know NU12/560MA ZWZ price, stock and delivery time
E-mail sales@VVbearing.com
ZWZ NU12/560MA Bearing Drawing:
NU12/560MA
last passage:NU20/560ECMA Bearing
next passage:NU10/600N2MA Bearing
ZWZ NU12/560MA Bearing
Zhejiang VVBearing Trade Co, Ltd specializes in providing NU12/560MA Cylindrical Roller Bearings for many years, NU12/560MA old code: bearing, size:(560 mm x 1030 mm x 206 mm), has a large number of stock, a number of NU12/560MA Cylindrical Roller Bearings ZWZ suppliers and brand agency cooperation, such as (NSK, SKF, FAG, INA, timken, koyo etc.), to meet your different NU12/560MA quality and different brand needs , Also let a lot of NU12/560MA Cylindrical Roller Bearings suppliers offer you at the same time, let you have a plurality of comparison and reference, can let you find a NU12/560MA bearing supplier that is more suitable for you, more NU12/560MA ZWZ specific picture on a reasonable and satisfied price. Or detailed parameters can be sent to e-mail inquiry, and if you have any questions about this model, you can also send us questions, we will not be able to answer you, please inquire for details, please contact: sales@VVBearing.com