TORRINGTON 230/500CAC/W33 Bearing
TORRINGTON 230/500CAC/W33 Spherical Roller Bearings Details:
part number:230/500CAC/W33 (500 x 720 x 167) Spherical Roller Bearings
230/500CAC/W33 TORRINGTON Payment Terms:L/C,T/T,paypal...
230/500CAC/W33 TORRINGTON Inquirysales@vvbearing.com
230/500CAC/W33 TORRINGTON New code230/500CAC/W33
230/500CAC/W33 TORRINGTON Old codeTORRINGTON 3053/500 bearing
Dimensions (mm)
Inside diameter 500 mm( ID d )
Outside diameter 720 mm( OD D )
Thickness 167 mm( T/B )